Május 2.  hétfő

Eötvös Károly Megyei Könyvtár, Kisfaludy-terem

17.00 Szép női szavak ragyogása a Pannontáj felett 

Vetítőképes irodalmi bemutató női szerzők  verseiből a tájról, kötődéseikről, a hazaszeretetről.
A VENŐKE programja

Hangvilla, Nagyterem

19.00 Gyertyaláng – táncszínházi előadás Trianonra emlékezve

Előadja: Duna Művészegyüttes, Göncöl zenekar
A belépés ingyenes
 
 
Május 3. – kedd

Hangvilla, Nagyterem

9.00 – 17.00 Új lehetőségek történeti tájakon

– régészeti örökségturizmus és intelligens tájhasználat a 21. században
Konferencia a Magyar Nemzeti Múzeum, a Veszprém-Balaton 2023 Zrt. és a Vaskori Duna Út Egyesület szervezésében
A konferencia ingyenes, de 2022. április 29-éig regisztrálni szükséges itt >>
 
 
Május 4. – szerda

Veszprémi Érseki Főiskola

9.30 – 14.30 A veszprémi püspökség 1777–1850 között

– egyháztörténeti konferencia
A rendezvény célja annak bemutatása, hogy az egyházmegye 1777-ben történt felosztását követően hogyan alakult a Dunántúl három megyéjére csökkent területű veszprémi püspökség története

Városháza, aula

15.00 „Színek, fények, formák” 

– S. Hontai Mária, Varga Judit és Ványa Magdolna kiállításának megnyitója
Köszöntőt mond: Halmay Gábor önkormányzati képviselő
A kiállítást megnyitja: V. dr. Fodor Zsuzsa ny. megyei múzeumigazgató
Közreműködik Nagy Csaba lantművész

 

Május 5. – csütörtök

MNL Veszprém Megyei Levéltára

9.30 – 14.00 Levéltári nap  Újra felfedezett források konferencia

Levéltári díjak átadása
Konferencia előadások
A veszprémi kötődésű előadók olyan történeti forrásokat (visszaemlékezések, naplók, kéziratok, levelek) mutatnak be, amelyek egy időre elfelejtődtek, majd valamilyen okból ismét érdekessé váltak, vagy válhatnának a szélesebb közönség számára is

Eötvös Károly Megyei Könyvtár, Kisfaludy-terem

17.00 Kucsera János: Tíz évszázad magyar emlékei Bajorországban

Könyvbemutató a Veszprém-Passaui Baráti Társaság Egyesület szervezésébe

VEB 2023 EKF színpad (Hangvilla előtti tér)

18.00 Quiet Chords duó
20.00 Kira & Bérczes Viktor
22.00 Sofi & The Funktazi
 
 
Május 6. – péntek

Kossuth utca

16.00 Szobor séta - érdekességek Veszprém köztéri alkotásairól

– a Művészetek Háza Veszprém szervezésében
Találkozó: a Három grácia szobránál

Veszprémi Petőfi Színház

19.00 Mini évad – Mozart! (musical)

További információk: 20/772-8200 vagy  Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Óváros színpad (Óváros tér)

18.00 Improgress
20.00 Carson Coma
22.00 Vad Fruttik

VEB 2023 EKF színpad (Hangvilla előtti tér)

18.00 Swing-swing Együttes
20.00 Subtones
22.00 Kéknyúl

Cserhát színpad (Vár Áruház előtti tér)

18.00 M.C.S. Blues Band
19.40 Deák Bill Blues Band
21.50 LGT Emlékzenekar
 
 
Május 7. – szombat

Városi gyalogos zarándoklatok

a Veszprémi Érsekség szervezésében

8.00 órától

"A" útvonal: találkozó a Veszprémi Állatkert alsó parkolójánál, útvonal: Betekints-völgy, Margit-romok, Úrkút és Deák Ferenc utca, Óváros tér

"B" útvonal: találkozó az Agóra Veszprém előtt, útvonal: Jutasi út, Fenyves utca, Veszprémi Vár, Óváros tér

Kossuth utca

9.00 – 18.30 Népművészeti kirakodóvásár

Színházkert

10.00 – 18.00 GyereKert – Gyermekfesztivál

Óváros színpad (Óváros tér)

9.30 Zenés áhítat

10.00 Ünnepi szentmise

a Veszprémi Főegyházmegye társvédőszentje, Boldog Gizella ünnepén
Főcelebráns: Palánki Ferenc Debrecen-Nyíregyházi megyéspüspök
Szent Imre-díjak átadása

12.00 Zenés áhitat

FortunArt udvar

13.00 – 19.00 Folyamatos programok

WAMP Design Vásár
Ozsváth Gergely ’’Mentha”
Szoborfestés, graffiti & workshop
Gyulai Attila GyulaiART
3D aszfaltfestés
PAINT JAM – képzőművészeti performansz

14.00 Szabadtéri festészeti akció

a Művészetek Háza programja
Közreműködnek: Srágli Marietta, Tarczy István, Kelemen Marcell

15.00  Irodalmi piknik  - versek, prózák kicsit máshogy

A Művészetek Háza Veszprém szervezésében
Közreműködő költők: Korinek Janka, Fenyvesi Ottó, Varga Richárd
Moderátor: Kilián László író

16.30 VEB 2023 EKF Percek: Idén is lesz Magyar Mozgókép Fesztivál?

16.45 VEB 2023 EKF Percek: Hogyan lehet a művészetnek közösségformáló ereje?

Ismerjük meg a VEB 2023 Kultháló és Pajta Programját.

17.00 – 18.00 VEB 2023 EKF Bor Percek és borkóstoló

Cserhát színpad (Vár Áruház előtti tér)

14.30 A Veszprémi Ukrán, Lengyel, Roma és Örmény Nemzetiségi Önkormányzatok műsora

Feltámadt Üdvözítő templom (Károly-templom)

15.30 A II. Balaton-felvidéki, Bakony régió nemzetközi pálinka- és párlatversenyhez kapcsolódóan mise, pálinka áldás, tiszteletbeli pálinka lovag avatás

Szent Imre tér – Kossuth utca – Óváros tér

17.00 Történelmi felvonulás

Részt vesznek: Pavane Történelmi Tánccsoport, Langaléta Garabonciások, veszprémi városrészeket képviselő csoportok (Cserhát, Dózsaváros, Jeruzsálemhegy, Újtelep, Jutasi lakótelep, Jutaspuszta, Egyetemi városrész, Egry lakótelep, Füredi domb, Szabadság lakótelep, Cholnoky lakótelep, Bakonyalja, Kádárta, Gyulafirátót), Veszprém-Passaui Baráti Társaság Egyesület, Német Nemzetiségi Önkormányzat, Szent István Pálinka Lovagrend (Sóly), Pálinka lovagrendek, egyesületek

Óváros színpad (Óváros tér)

17.30 A Gizella Napok ünnepi főműsora, a Gizella-díjak átadása

Ünnepi beszédet mond, és a Gizella-díjakat átadja: Porga Gyula polgármester
Pál István „Szalonna” és bandája ünnepi koncertje
21.00 Elefánt
23.00 Hősök

Cserhát színpad (Vár Áruház előtti tér) 

17.15 Los Orangutanes
19.40 PASO
21.50 KFT

VEB 2023 EKF színpad (Hangvilla előtti tér)

18.00 Harcsa Veronika & Gyémánt Bálint
20.00 Aranyakkord
22.00 Jónás Vera Experiment

Veszprémi Petőfi Színház

19.00 Mini évad – Lili bárónő (operett)

További információk: 20/772-8200 vagy  Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
 
 
Május 8. – vasárnap

Kossuth utca

9.00 – 18.30 Népművészeti kirakodóvásár

Színházkert

10.00 – 18.00 Gyerekert – Gyermekfesztivál

Részletes program: https://www.facebook.com/gyerekert

Fortunart udvar

11.00 – 17.00 Nyitott Műterem ’’2023’’

Baumann Béla, B.Hegedűs Piros, Debreczeny Zoltán, Hamerli Judit,
Zámbó Attila

14.00 VEB 2023 EKF Percek: Érdekességek és művészeti csemegék

az EKF kerekasztalon

14.45 VEB 2023 EKF Percek: Veszprém belvárosát vissza a veszprémieknek!

Utcakép Fejlesztési Program sikerei, kihívásai

15.30 VEB 2023 EKF Percek: Közösségi ujjlenyomat

Cserhát színpad (Vár Áruház előtti tér)

10.30 Veszprémi Ifjúsági Fúvószenekar
13.00 Tárkány Művek
15.30 Kerekes Band
17.15 Parno Graszt

Hangvilla, Nagyterem

15.00 Német nemzetiségi gála

Megyeháza, Szent István-terem

18.00 A Gizella Nőikar jubileumi koncertje a Királynék Földjén

Közreműködnek:

Eklekta Énekegyüttes (Budapest), művészeti vezető: Halász Károly
Aba-Nagy Zsuzsanna, hárfa (Ausztria)
Kiss András, zongora 
Szólót énekel: Kizlinger Katalin, Kohári Bernadett, Kruppa-Jakab Éva, Nagy Regina

Veszprémi Petőfi Színház

18.00 Mini évad – Ahogy tetszik (vígjáték)

További információk: 20/772-8200 vagy  Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
 

    

 

 
 

 


Kulturális oldalak, folyóiratok: