Ugrás a fő tartalomhoz

A számok magukért beszélnek

Közéleti hírek - 2026.01.23.

Veszprém az ország egyik legjobban teljesítő vármegyéje

Sebestyén Géza, az MCC Gazdaságpolitikai Műhelyének vezetője és Ovádi Péter országgyűlési képviselő tényekre, számokra és valós trendekre támaszkodva készítettek átfogó helyzetelemzést Veszprém vármegyéről, ami azt bizonyítja, hogy méltán lehetünk büszkék lakóhelyünkre.

Az MCC veszprémi képzési központjának Nagyra nőni – Veszprém és térsége számokban mesél! című előadásának célja az volt, hogy közérthető, adatokon alapuló képet adjon a veszprémi régió elmúlt időszakának fejlődési irányairól, a megvalósult beruházások hatásairól és azokról a stratégiai lehetőségekről, amelyek a város és a térség előtt állnak. 

Veszprém és térsége számokban mesél

Sebestyén Géza az előadás során bemutatott egy táblázatot, melyen jól látszott, hogy Veszprém vármegye a GDP-növekedés terén 2014 és 2024 között a harmadik legjobb teljesítményt nyújtotta országos szinten. 2018 és 2024 között a 4. helyen állt, míg 2013 és 2024 között a legelső helyet érte el.

Ovádi Péter szerint ennek egyik oka, hogy a felsorolt időintervallumokban Porga Gyula volt Veszprém polgármestere. A másik ok pedig az, hogy akik itt élnek a térségben, azok nagyon szeretik Veszprémet és a vármegyét. Az országgyűlési képviselő azt is elmondta, hogy az itteni vállalkozások hisznek és bíznak is a városban és a térségben.

„Veszprémben mi mindig azt keressük, hogy mi tart minket össze, és nem azt, hogy mi választ minket szét” – fogalmazott Ovádi Péter.

Ez megmutatkozik a gazdasági eredményekben és a pályázati sikerekben is. A veszprémiek szeretnek mindenben a legelsők lenni és térségi szinten gondolkodni.

Sebestyén Géza arra is kitért, hogy a foglalkoztatási mutatók is szépen alakultak az évek során. Ovádi Péter ezzel kapcsolatban elmondta, hogy a vállalati fórumok során a Veszprém és térségében működő kis- és nagyvállalatok egyetértettek abban, hogy itt könnyű minőségi munkaerőt találni. Az is elmondható, hogy nálunk a munkáltatók partnerként tekintenek a munkavállalókra. Amikor a piacra kerül valaki, általában azonnal kap is munkalehetőséget.

Az innováció is jó mutatókkal rendelkezik a vármegyében, illetve a Pannon Egyetem és a szakképzések is termelik a minőségi munkaerőt. Veszprémben és térségében 63%-kal emelkedett négy év alatt a bruttó átlagbér. Ovádi Péter megjegyezte, hogy 2030-ra Veszprém a legélhetőbb városok közé szeretne kerülni, emiatt mindenben szeretnének jobban teljesíteni.

Képgaléria itt >>

Forrás: Napló
Kép: Nagy Lajos

Vissza az oldal tetejére >>