Önéletrajz
Veszprémben születtem, itt jártam a Szilágyiba, a Lovassyba, azóta is itt élek, ismerem a város szinte minden rejtett zugát.
Alkotmányjogból, politikaelméletből és marketing-reklám menedzsmentből államvizsgáztam.
Képviselőként 1994 óta dolgozom ezért a városért, amely alpolgármesterségem idején, 2003-ban először ért el dobogós helyezést a legélhetőbb magyar városok rangsorában.
- Az irány, amelyen a szocialista-liberális városvezetés akkor elindult:
– az első Európa Kulturális Fővárosa (2010) pályázattal
– bölcsődék, óvodák, iskolák, (Kossuth, Simonyi, Dózsa, Lovassy) intézmények felújításával
– a Karacs Teréz utcai szociális bérlakások megépítésével, építési telkek kialakításával
– lakóépületek ezreinek önkormányzati támogatással megvalósított energiatakarékos korszerűsítésével
– a Dubniczay Ház felújításával, a Vass-Galéria átadásával
– a városközpont és a Séd-völgy rehabilitációjának előkészítésével
– utak, körforgalmak, parkolók, záportározók építésével
helyesnek bizonyult.
- Alpolgármesteri munkám nélkül ma nincs műfüves Jutasi úti foci centrum, nem lenne a város egyik ikonikus épülete a Veszprém Aréna, nem került volna az önkormányzat tulajdonába a repülőtér területe – amelynek hasznosításával a jobboldali városvezetés semmit sem tud kezdeni.
- Önkormányzati tulajdonba került a 8-as főút Északkeleti elkerülő szakasza melletti terület, ahol ma kereskedelmi egységek sokasága működik.
- A helyi tömegközlekedés színvonalának javítása érdekében jelentős önkormányzati forrással támogattuk a Balaton Volán működését és buszbeszerzéseit – minket nem vágtak át többszázmillió forinttal, mint a jelenlegi városvezetést.
- Néhány önkormányzathoz hasonlóan kezdeményeztük a helyi tömegközlekedési ágazat önkormányzati tulajdonba adását.
- Előterjesztést nyújtottam be annak érdekében, hogy az Országos Meteorológiai Szolgálat Veszprémi mérőállomása önkormányzati támogatással tovább működhessen.
- A kórház parkolási gondjainak enyhítése érdekében előkészítettük a Mártírok úti Vérellátó melletti parkolóház megépítését – mindeddig hiábavalóan.
- Képviselőként javasoltam a Polinszky-díj megalapítását, a városfejlesztési- és befektetési részvénytársaság létrehozását, irányítottam az önkormányzati tulajdonú gazdasági társaságok működési racionalizálásának előkészítését. Az akkor nyereségesen működő közszolgáltatást végző gazdasági társaságokat nem hagytuk einstandolni az államnak – mint ahogy később azt a Fidesz tette.
- A Cholnoky lakótelep képviselőjeként körforgalmakat, játszótereket valósítottam meg, forgalomcsillapító szigetek, épületek, parkolók létesültek, korszerűsödtek a városrészi óvodák, iskolák és a klubkönyvtár.
- Az Észak-Balatoni Regionális Hulladékkezelési Társulás elnökeként két helyszínen menedzseltem sikeres, támogató népszavazást – ezeken kívül Magyarországon egyetlen hasonló népszavazás sem volt sikeres.
- Helyi népszavazási kezdeményezéssel – a Fidesz szándékával szemben – megvédtük a színházkert zöldjét a parkolóház építéstől.
- Közreműködtem a 82-es főút Gyulafirátót-Kádárta és a 8-as főút Veszprémet délről elkerülő szakaszai megvalósításának előkészítésében, irányítottam a veszprémi belső körút hiányzó szakaszának és a Séd felett átívelő új völgyhíd megvalósításának előkészítését. Sajnos a jobboldali városvezetés ezek megvalósítására lassan 20 éve képtelen.
- Az évek során tagja voltam a Városfejlesztési- és Befektetési Zrt. felügyelőbizottságának, a Balaton Volán Zrt. igazgatóságának és a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség felügyelőbizottságának. Ez utóbbi tisztségben a nyilvánosság előtt méltatlanul támadott meg az ügynökség vezetője, azt a látszatot keltve, hogy tisztségem összeférhetetlen az önkormányzati képviselőséggel. Ő ma az egyik veszprémi önkormányzati gazdasági társaság vezérigazgatója.
Képviselőként tisztességgel és tapasztalattal Veszprémért dolgozom, hogy mindenki itthon érezhesse magát. Szabadidőmben sokat sportolok, szeretem a jazzt és a progresszív rockot.