Foglalkoztatottsági együttműködés Veszprém járásban
A projekt címe: „Foglalkoztatottsági együttműködés a Veszprémi járásban”
A projekt azonosító száma:
TOP-6.8.2-15-VP1-2016-00001
A kedvezményezett neve: Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata
A projekt címe: „Foglalkoztatási együttműködés a Veszprémi járás területén”
Szerződött támogatás összege: 963.000.000 Ft
A támogatás mértéke %-ban: 100 %
A projekt tartalmának bemutatása:
Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata 963 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében meghirdetett, a Helyi foglalkoztatási együttműködések a megyei jogú város területén és várostérségében tárgyú felhívás keretein belül.
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.
A pályázók a konzorciumvezető Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Veszprém Megyei Kormányhivatal, a Pro Veszprém Városfejlesztési és Befektetés-ösztönző Nonprofit Kft., valamint a Nagycsaládosok Balatonalmádi Egyesülete konzorciumi együttműködés keretében, a 2016. július 18-án kelt Támogatási Szerződéssel megkezdték a projekt megvalósítási szakaszát.
Napjainkban egyre komolyabb problémát jelent a munkáltatóknak a szakképzett munkaerő megtalálása, ami a vállalkozások növekedésnek gátjává vált, ezáltal a gazdasági fejlődés kerékkötője is.
A megfelelő munkaerő kiválasztásához, a hátrányos helyzetű munkavállalók bevonásához olyan helyi partnerségi hálózatra és összehangolt tevékenységre van szükség, amelynek keretében a meghatározó kormányzati, önkormányzati, gazdasági- és foglalkoztatás-fejlesztési érdekképviseleti szereplők összefognak, amely révén a helyi KKV-k, nagyvállalatok kézzelfogható segítséget kapnak a működésükhöz és fejlesztéseikhez szükséges munkaerőigények kielégítésében.
A projektbe a négy éves megvalósítási időszak során mintegy 659 fő kerül bevonásra a Veszprémi járás területéről, amelyből 288 fő áll munkába a projekt eredményeképpen, valamint 150 fő képzése valósul meg a munkáltatói igényre alapozva.
A megvalósítás sikerességét segítik a foglalkoztatáshoz kapcsolódó képzési, átmeneti bér- és járuléktámogatási lehetőségek is.
A munkaerő kereslet- és kínálat hatékony összehangolása érdekében Paktumiroda felállítására kerül sor, amelyben felkészült szakemberek segítik majd a munkáltatói és munkavállalói oldal összehangolását, előzetes munkaerő-igény felmérésekre alapozva.